vanocni-trhyVe městech se každoročně konají velkolepé vánoční trhy. Zde se objevují různí obchodníci, kteří prodávají nejrůznější vánoční zboží. Nejčastěji nabízejí vánoční výzdobu a dekoraci a to v podobě různobarevných překrásných svíček, svícnů a věnců, ozdob ze slámy či z foukaného skla apod.

Dále jednotlivé stánky lákají na ručně zhotovené dřevěné výrobky, sklo, keramiku, porcelán, perníky různých velikostí a tvarů, originální marcipánové cukroví, jmelí atd. V nabídce je rovněž kožené zboží, pletený textil, ovčí výrobky, drogérie, adventní kalendář, knihy, kazety, CD a DVD. U stánku si mohou přímo návštěvnici zakoupit i tradiční občerstvení, jako je např. svařené víno, horký punč, lahodná medovina, grilovaná klobása a mnoho dalších lahůdek, které příjemně zahřejí a zasytí.

Pro malé návštěvníky jsou nachystány lidové řemeslné ukázky. Sami děti si tedy mohou vyzkoušet nejen zdobení perníků, ale i výrobu vánočních ozdob či přání. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný hudební program plný soutěží a zajímavostí.