adventni-svicenAdventní svícny se obvykle vyrábějí ze skla, keramiky či kovu a mají různý tvar a barvu. Kupříkladu mohou být zhotoveny z ručně točené keramiky či foukaného skla. Jsou bohatě ozdobeny vánočními motivy.

Adventní svícny se dají zakoupit v podobě vločky, mléčné skleněné koule, skleněného kalíšku, listů cesmíny, andělíčka, hvězdy či betlému apod. Prodávají se i luxusnější designové svícny, které jsou pozlaceny dvaceti čtyř karátovým zlatem. Mohou obsahovat buď to jednu svíci anebo dokonce čtyři. Existují i moderní vánoční svícny, jež jsou vskutku originální. K sehnání jsou i dřevěné lakované svícny, které fungují na elektrický proud. Doma se vyrábějí i perníkové, které jsou ozdobeny jemnou bílkovou polevou.

Adventní svícny a věnce se dají prakticky umístit jak na stůl, tak i do oken. Okamžitě rozzáří místnost a navodí vánoční atmosféru. K dispozici jsou adventní věnce červené, růžové, krémové, zelené, zeleně-kokosové. V nabídce jsou i hnědozlatých barvách s umělými šištičkami a čtyřmi svícny.